Kurulum Rehberi

Banabikurye Opencart 3x eklentisi nasıl kurulur?

1. Websitemizden teslimat modülü ve eklenti dosyalarını indirin. Opencart içerisindeki yönetim panelini açın "Extensions"a ve ardından "Installer"a tıklayın. İlk önce teslimat modülünü, sonrasında da eklentiyi yükleyin.


Teslimat modülünü indirin
Banabikurye Opencart modification

2. "Modifications "menüsü altondan "Banabikurye Opencart modification" seçeneğini seçin ve yeşil butona tıklayarak aktif hale getirin. (Buton kırmızı olmalıdır. Ardından "Extenisons" altından teslimat paketlerini aktife çevirin.
3. Soldaki menüden "Banabikurye"ye tıklayın. Sonrasında "Settings" ve "Business API settings" seçin. "Token" ve URL alanlarını doldurun (bu bilgileri alabilmek için lütfen api@banabikurye.com adresine, "Opencart 3.x entegrasyonu için token isteği" konu başlığı ile mail atın). Üye girişi bilgilerinizi veya telefon numaranızı ekleyin. Bu bilgiler hesap kaydı için gereklidir.


Soldaki menüden "Banabikurye"ye tıklayın
Delivery service

4. "Delivery service" sayfasına gidin ve aşağı açılan menüden "Enabled" seçeneğini seçin.
5. Sonrasında Banabikurye kuryesinin teslimat için ihtiyacı olduğu bilgileri girin. Bunun için "Banabikurye"nin altında "Warehouses"a giriş yapın ve "new warehouse" butonuna tıklayın.


 • name: Paket seçenekleri içerisindeki depo adı
 • warehouse address: kuryenin eşyayı teslim alacağı adres
 • depo açılış saati
 • iletişim adı ve soyadı
 • iletişim telefon numarası
 • yorum. Örnek: "10.kat
Bunun için "Banabikurye"nin altında "Warehouses"a giriş yapın ve "new warehouse" butonuna tıklayın
"Gönderi genel seçenekler"i doldurun
6. "Gönderi genel seçenekler"i doldurun

 • Varsayılan araç tipi: Tercih ettiğiniz araç tipini seçiniz: motor ya da araba gibi.
 • Default pickup warehouse using in calculation: Varsayılan depo/mağaza konumu: Gönderi fiyatı hesaplanırken ürünlerin alınacağı depo/mağaza adresi baz alınacaktır.
 • Varsayılan gönderi ağırlığı (kg): Sipariş oluşturma sırasında bir değer girilmezse gönderi ağırlığı için burada girilen değer varsayılacaktır.
 • Komisyon tutarı: Teslimat hizmeti için kendi müşterinizden tahsil etmek istediğiniz komisyon tutarı.

Örnek:

1000 TL fiyatlı bir ürünün kurye ile teslimat bedeli 30 TL olduğu ve sizin kurye teslimatına ekstra 10 TL hizmet bedeli eklediğiniz durumda müşteriniz teslimat bedelini 40 TL olarak görür.

 • Sipariş teslimat indirimi: Müşterilerinize daha uygun fiyatlı teslimat hizmeti sağlamak isterseniz bu ayarı kullanarak indirim tutarı tanımlayabilirsiniz.

Örnek:

1000 TL fiyatlı bir ürünün kurye ile teslimat bedeli 30 TL olduğu ve sizin teslimatlarda 10 TL indirim uyguladığınız durumda müşteriniz teslimat bedelini 20 TL olarak görür.

 • Sabit gönderi bedeli: Her sipariş için geçerli olacak sabit bir teslimat fiyatı belirleyebilirsiniz.
 • Ücretsiz teslimat için gerekli minimum tutar: Teslimatın ücretsiz olacağı sipariş tutarını belirleyebilirsiniz. Bu durumda teslimat bedelini müşteri yerine siz ödüyor olacaksınız.
Örnek:

200 TL ve üzeri sepet tutarına ücretsiz teslimat yapmayı belirlediğiniz durumda müşteriniz ödeme sayfasında teslimat bedelini 0 TL olarak görür. • Teslimat noktası için not: Her teslimat noktasında kurye için eklemek istediğini not.
Örnek: "kurye adrese varmadan 1 saat önce alıcıyı arayarak bilgi vermeli"

 • Beyan edilen değer (güvence): Gönderiniz kaybolduğunda ya da zarar gördüğünde gönderi bedelinin tarafımızca karşılanması için gönderinizi gönderi değerinin %1'i karşılığında güvence altına alabilirsiniz.
 • Çıkış noktasında satın alma: Kurye gönderiyi teslim alırken ödemesini de yapar.
 • Gönderi ağırlık birimi: Kuryelerin taşıyabilecekleri boyutta gönderileri almaları için gönderi ağırlığı birimiyle birlikte belirtilmeli

Örnek: Kurye gönderi detayını "Ağırlık: 2 kg. Deri ayakkabı" şeklinde görecek

7. Nakit olarak ödeme seçeneğini burada seçebilirsiniz.

Nakit ödemeli sipariş oluşturulduğunda bu sipariş otomatik olarak kapıda ödemeli şekilde oluşturulacak.
Nakit olarak ödeme seçeneğini burada seçebilirsiniz - banabikurye.com
"API Callbak URL" alanındaki linki api@banabikurye.com adresine gönderin
8. "API Callbak URL" alanındaki linki api@banabikurye.com adresine gönderin ve gelen cevaptaki anahtarı "API Callback secret key" alanına girin. Böylece gönderilerinizi Banabikurye ve Opencart'a bağlamış olacaksınız.
Eklentimizi indirin ve gönderilerinizde zaman kazanın.