Müşterimiz olmak ister misiniz?

Telefon numaranızı giriniz. Sizi en kısa sürede arayacağız ve özel çalışma şartları sunabiliriz.

+90
Geçerli telefon numarası giriniz
Something went wrong.

Müşterimiz olmak ister misiniz?

Teşekkür ederiz!

Bilgileriniz tarafımıza ulaşmıştır. Kısa süre içeresinde aranacaksınız !

Soru ve Destek için

Sık Sorulan Sorular

GENEL

Dostavista nedir?

Dostavista, kurye hizmeti ihtiyacı olanlar ile kuryeleri buluşturan bir platformdur.

Dostavista nasıl kullanılır?

Web üzerinden, akıllı telefonlara ve tabletlere ücretsiz indirerek, kullanabilirsiniz. Çeşitli e-ticaret sitelerine API entegrasyonu ile e-ticarette hızlı teslimat konusunda da destek veriyoruz. API entegrasyonu konusunda ayrıntılı bilgi almak için a@hemengetir.com.tr adresinden müşteri hizmetlerine e-mail gönderebilirsiniz.

Dostavista nasıl çalışır?

Gönderi talebi olan kullanıcılar, Dostavista web sitesi veya uygulaması üzerinden gönderi taleplerini oluştururlar. Gönderi talepleri platorma kayıtlı kuryelere iletilir ve gönderinizi taşımayı Kabul eden kurye tarafından gönderiniz gerçekleştirilir.

Dostavista güvenli midir?

Evet, birlikte çalıştığımız tüm kuryeler işlerinde tecrübelidir. Kuryeler özel olarak seçilmiş olup bütün kuryelerin kimlik bilgileri sistemimize kayıtlıdır.

Dostavista’dan nasıl gönderi talebi oluşturabilirim?

Gönderi oluşturma sayfasından gönderinizin çıkış ve varış noktalarındaki adresleri, irtibat bilgilerini ve gönderiniz ile ilgili bilgileri girerek kolayca gönderi talebinizi oluşturabilirsiniz. Ne tür gönderileri Dostavista ile göndermeliyim? Kıymetli evrak kapsamına giren çek, senet, hisse senedi, tahvil ve benzeri, altın ve gümüş gibi kıymetli madenler ile para ve benzer nitelikteki, taşınması Türk Ticaret Kanunu tarafından yasak edilen emtialar (Etrafına zarar verici, bozulabilir, kokan, yanıcı, patlayıcı, zehirli maddeler, kanunen yasaklanmış veya izne tabi maddeler) taşımıyoruz. Bunun dışında kurye çantasında taşınabilecek her şeyi gönderebilirsiniz. Özel tipteki gönderileriniz için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçerek destek alabilirsiniz.

GÖNDERİLER

Gönderi talebimi ne zaman oluşturmalıyım?

Oluşturduğunuz gönderi taleplerini 30 dakika içerisinde teslim almayı hedefliyoruz. Ancak gönderinizin özel durumlarını, şehir içerisinde yaşanabilecek bizden kaynaklı olmayan olağanüstü durumları ve teslim alınacak bölgedeki aktif kurye yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak gönderinizi olabilecek en erken sürede oluşturmanızı öneriyoruz.

Gönderimler için kurye seçenekleri nelerdir?

Gönderinizi gerçekleştirecek kuryeyi yaya, motorsikletli veya arabalı kurye olarak seçebilirsiniz. 15 kg’ın üzerindeki gönderiler sistem tarafından otomatik olarak işaretlenip arabalı kuryeler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ağırlıktaki gönderileriniz için arabalı kurye seçmemeniz durumunda da sistemde yer alan arabalı kurye fiyatlarından ücretlendirilirsiniz.

Gönderimi yapacak olan kuryeyi seçebilir miyim?

Gönderi oluşturma formunu doldurduğunuzda ücretsiz olarak öncelikli kurye servisini online hesabınızdan kullanabilirsiniz. Daha önce 5 yıldız verdiğiniz veya kullandığınız kuryeleri tekrardan eeçebilirisiniz. Seçtiğiniz kuryeye, gönderinizi gerçekleştirmesini istediğinize dair bir mesaj gönderilir. Seçtiğiniz kuryenin kabul etmesi halinde gönderiniz tercih ettiğiniz kurye tarafından gerçekleştirilir.

Arabalı kurye seçmem durumunda aracı seçebilir miyim?

Kuryelerin araçları değişiklik göstermektedir. Gönderinizi gerçekleştirecek olan kuryenin aracının ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araç olması için lütfen gönderinizin boyutu ve ağırlığı gibi ayrıntılı bilgileri gönderi oluşturma formunda belirtin. Belirttiğiniz ayrıntılar kuryeler ile paylaşılarak, gönderinizi gerçekleştirebilecek araç sahibi kuryelerin gönderinizi taşıması sağlanacaktır.

Gönderimin içeriğini kuryeye göstermek zorunda mıyım?

Gönderi içeriğine ilişkin belgeleri ve diğer önemli bilgileri tam ve doğru olarak kuryeye bildirmek zorundasınız. Yanlış ve eksik bildirimlerden doğacak her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Gönderimi iptal edebilir miyim?

Müşteri Hizmetlerini arayarak veya Online Hesabınız üzerinden gönderi talebinizi iptal edebilirsiniz. İptal istekleri kuryeler ile paylaşılmaktadır ve gönderi talebinin oluşturulup, iptal edildiği süreye bağlı olarak gönderi iptal bedeli ödeyebilirsiniz.

Her zaman gönderici kişi ben olmak zorunda mıyım? Alıcı olarak gönderi yapabilir miyim?

Hayır, ister gönderici, ister alıcı, istersen üçüncü bir şahıs olarak gönderi yapabilirsiniz. İstanbul dışındayken bile.

Kullanıcı olarak ben gönderen adresinde bulunmak zorunda mıyım?

Hayır, başka bir yerdeyken bir adresten başka bir adrese gönderi yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı olarak ben gönderen adresinde bulunmak zorunda mıyım?

Hayır, başka bir yerdeyken bir adresten başka bir adrese gönderi yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı olarak ben gönderen adresinde bulunmak zorunda mıyım?

Hayır, başka bir yerdeyken bir adresten başka bir adrese gönderi yaptırabilirsiniz.

Bir problem yaşarsam ne yapmalıyım?

Müşteri hizmetlerimize e-posta gönderebilirsiniz. a@hemengetir.com.tr

ÖDEME

Oluşturduğum bir gönderinin ödemesini nasıl yapabilirim?

Dostavista üzerinden bir gönderi talebi oluşturduğunuzda gönderi tutarını hesabınızda kayıtlı olan kredi kartınız ile Dostavista’ya ödeyebilir veya alıcı veya gönderici ödemeli olarak kuryeye peşin olarak ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme seçeneği çok yakında sunulacaktır.

Kredi kartımın limiti yetersiz ise ne yapabilirim?

Başka bir kartını hesabına ekleyerek yeni kartınız ile ödeme yapabilirsiniz veya peşin olarak kuryeye ödeme yapabilirsiniz

Dostavista’yi kullanabilmem için kredi kartım olması şart mı?

Hayır, Dostavista'yi gönderici veya alıcı peşin ödemeli olarak kullanabilirsin.

Dostavista, gönderiler için fatura kesiyor mu?

Dostavista, hizmet alıp satmamaktadır. Sadece alıcı ile satıcı arasında aracı olmaktadır. Bu yüzden Dostavista hizmet alıp satmadığı içi gönderiyi gerçekleştiren kullanıcılara KDV faturası kesemez.

Dostavista’nin tek gelir kaynağı aracı komisyonlarıdır. Bu komisyonlar, sistemde kayıtlı olan kuryelerden tahsil edilmekte olup, sadece bu komisyon tutarında kuryelere fatura kesmektedir. Platformda sulunan hizmetlerin faturasının olup olmadığını veya kuryenizin adınıza fatura kesip kesmediğini öğrenmek için lütfen müşteri hizmetleri ile irtibata geçin. Platformda hizmet veren her kullanıcı, firma olmayabilir.

Kredi kartı bilgilerim ve kişisel bilgilerim güvende mi?

Evet, kredi kartı bilgileriniz iyzico güvencesi altındadır. Kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşılmamak üzere güvenli bir şekilde saklıyoruz ve "KULLANIM ŞARTLARI" sözleşmesi ile taahhüt ediyoruz.