Müşterimiz olmak ister misiniz?

Telefon numaranızı giriniz. Sizi en kısa sürede arayacağız ve özel çalışma şartları sunabiliriz.

+90
Geçerli telefon numarası giriniz
Something went wrong.

Müşterimiz olmak ister misiniz?

Teşekkür ederiz!

Bilgileriniz tarafımıza ulaşmıştır. Kısa süre içeresinde aranacaksınız !

Soru ve Destek için

Kurallarımız ve SSS

GENEL

Banabikurye nedir?

Banabikurye, kurye hizmeti ihtiyacı olanlar ile kuryeleri buluşturan bir platformdur.

Banabikurye nasıl kullanılır?

Web üzerinden, akıllı telefonlara ve tabletlere ücretsiz indirerek, kullanabilirsiniz. Çeşitli e-ticaret sitelerine API entegrasyonu ile e-ticarette hızlı teslimat konusunda da destek veriyoruz. API entegrasyonu konusunda ayrıntılı bilgi almak için info@banabikurye.com adresinden müşteri hizmetlerine e-mail gönderebilirsiniz.

Banabikurye nasıl çalışır?

Gönderi talebi olan kullanıcılar, Banabikurye web sitesi veya uygulaması üzerinden gönderi taleplerini oluştururlar. Gönderi talepleri platorma kayıtlı kuryelere iletilir ve gönderinizi taşımayı Kabul eden kurye tarafından gönderiniz gerçekleştirilir.

Banabikurye güvenli midir?

Evet, birlikte çalıştığımız tüm kuryeler işlerinde tecrübelidir. Kuryeler özel olarak seçilmiş olup bütün kuryelerin kimlik bilgileri sistemimize kayıtlıdır.

Banabikurye’den nasıl gönderi talebi oluşturabilirim?

Gönderi oluşturma sayfasından gönderinizin çıkış ve varış noktalarındaki adresleri, irtibat bilgilerini ve gönderiniz ile ilgili bilgileri girerek kolayca gönderi talebinizi oluşturabilirsiniz. Ne tür gönderileri Banabikurye ile göndermeliyim? Kıymetli evrak kapsamına giren çek, senet, hisse senedi, tahvil ve benzeri, altın ve gümüş gibi kıymetli madenler ile para ve benzer nitelikteki, taşınması Türk Ticaret Kanunu tarafından yasak edilen emtialar (Etrafına zarar verici, bozulabilir, kokan, yanıcı, patlayıcı, zehirli maddeler, kanunen yasaklanmış veya izne tabi maddeler) taşımıyoruz. Bunun dışında kurye çantasında taşınabilecek her şeyi gönderebilirsiniz. Özel tipteki gönderileriniz için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçerek destek alabilirsiniz.

GÖNDERİLER

Gönderi talebimi ne zaman oluşturmalıyım?

Oluşturduğunuz gönderi taleplerini 30 dakika içerisinde teslim almayı hedefliyoruz. Ancak gönderinizin özel durumlarını, şehir içerisinde yaşanabilecek bizden kaynaklı olmayan olağanüstü durumları ve teslim alınacak bölgedeki aktif kurye yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak gönderinizi olabilecek en erken sürede oluşturmanızı öneriyoruz.

Gönderimler için kurye seçenekleri nelerdir?

Gönderinizi gerçekleştirecek kuryeyi yaya, motorsikletli veya arabalı kurye olarak seçebilirsiniz. 15 kg’ın üzerindeki gönderiler sistem tarafından otomatik olarak işaretlenip arabalı kuryeler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ağırlıktaki gönderileriniz için arabalı kurye seçmemeniz durumunda da sistemde yer alan arabalı kurye fiyatlarından ücretlendirilirsiniz.

Gönderimi yapacak olan kuryeyi seçebilir miyim?

Gönderi oluşturma formunu doldurduğunuzda ücretsiz olarak öncelikli kurye servisini online hesabınızdan kullanabilirsiniz. Daha önce 5 yıldız verdiğiniz veya kullandığınız kuryeleri tekrardan eeçebilirisiniz. Seçtiğiniz kuryeye, gönderinizi gerçekleştirmesini istediğinize dair bir mesaj gönderilir. Seçtiğiniz kuryenin kabul etmesi halinde gönderiniz tercih ettiğiniz kurye tarafından gerçekleştirilir.

Arabalı kurye seçmem durumunda aracı seçebilir miyim?

Kuryelerin araçları değişiklik göstermektedir. Gönderinizi gerçekleştirecek olan kuryenin aracının ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araç olması için lütfen gönderinizin boyutu ve ağırlığı gibi ayrıntılı bilgileri gönderi oluşturma formunda belirtin. Belirttiğiniz ayrıntılar kuryeler ile paylaşılarak, gönderinizi gerçekleştirebilecek araç sahibi kuryelerin gönderinizi taşıması sağlanacaktır.

Gönderimin içeriğini kuryeye göstermek zorunda mıyım?

Gönderi içeriğine ilişkin belgeleri ve diğer önemli bilgileri tam ve doğru olarak kuryeye bildirmek zorundasınız. Yanlış ve eksik bildirimlerden doğacak her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Gönderimi iptal edebilir miyim?

Müşteri Hizmetlerini arayarak veya Online Hesabınız üzerinden gönderi talebinizi iptal edebilirsiniz. İptal istekleri kuryeler ile paylaşılmaktadır ve gönderi talebinin oluşturulup, iptal edildiği süreye bağlı olarak gönderi iptal bedeli ödeyebilirsiniz.

Her zaman gönderici kişi ben olmak zorunda mıyım? Alıcı olarak gönderi yapabilir miyim?

Hayır, ister gönderici, ister alıcı, istersen üçüncü bir şahıs olarak gönderi yapabilirsiniz. İstanbul dışındayken bile.

Kullanıcı olarak ben gönderen adresinde bulunmak zorunda mıyım?

Hayır, başka bir yerdeyken bir adresten başka bir adrese gönderi yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı olarak ben gönderen adresinde bulunmak zorunda mıyım?

Hayır, başka bir yerdeyken bir adresten başka bir adrese gönderi yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı olarak ben gönderen adresinde bulunmak zorunda mıyım?

Hayır, başka bir yerdeyken bir adresten başka bir adrese gönderi yaptırabilirsiniz.

Bir problem yaşarsam ne yapmalıyım?

Müşteri hizmetlerimize e-posta gönderebilirsiniz. info@banabikurye.com

ÖDEME

Oluşturduğum bir gönderinin ödemesini nasıl yapabilirim?

Banabikurye üzerinden bir gönderi talebi oluşturduğunuzda gönderi tutarını hesabınızda kayıtlı olan kredi kartınız ile banabikurye’ye ödeyebilir veya alıcı veya gönderici ödemeli olarak kuryeye peşin olarak ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme seçeneği çok yakında sunulacaktır.

Banabikurye’yi kullanabilmem için kredi kartım olması şart mı?

Hayır, Banabikuryeyi gönderici veya alıcı peşin ödemeli olarak kullanabilirsin.

Banabikurye, gönderiler için fatura kesiyor mu?

Gönderiyi gerçekleştiren kullanıcılara KDV faturası kesiliyor. Platformda sulunan hizmetlerin faturasının olup olmadığını veya adınıza fatura kesip kesmediğini öğrenmek için lütfen müşteri hizmetleri ile irtibata geçin. Platformda hizmet veren her kullanıcı, firma olmayabilir.

Banabikurye’yi kullanabilmem için güvence bedeli ödemek zorunlu mu?

Hayır, Banabikurye'yi güvence bedeli 0 (sıfır) TL belirterek olarak kullanabilirsin. Güvence bedeli belirtmek istersen taşıtmak istediğin ürünün bedelini girip sistem otomatik olarak güvence bedeli ücretini sipariş formunda anında yansıtır. Her hangi aksi durumunda ( kayıp, hasar vs. vb ) 3 gün içeresinde kullanıcı hesabına yansıtılacaktır.